7 цікавих, дивних та чудернацьких фактів про Льюїса Керрола

23 січня 2020 р.

Навіть якщо ви ніколи не читали про пригоди Аліси, ви напевно знайомі з цією історією хоча б в загальних рисах, адже казка лягла в основу безлічі фільмів, серіалів, мультфільмів, комп'ютерних ігор і навіть коміксів. Але що ви знаєте про автора самої дивовижною і повної прихованих загадок дитячої книги? На честь дня народження Льюїса Керрола ми зібрали найцікавіші та найдивніші факти про цього екстравагантного письменника.

1. Псевдонім-головоломка

Його справжнє ім'я – Чарльз Лютвідж Доджсон. Однак, за порадою видавця, автор вирішив використовувати псевдонім. Щоб створити нове літературне ім'я, він спочатку переклав Чарльз Доджсон на латинь, а отримані імена Карл і Людвік замінив іншими англійськими аналогами –Керрол і Льюїс. Таким чином, «Льюїс Керрол» - це пряме відсилання на справжнє ім’я письменника.

2. Керрол придумав, як писати в темряві

Цікаві думки можуть навідатись до нас будь-коли, навіть вночі. Щоб не витрачати час на пошук свічок чи розпалювання світильників, Керрол придумав спосіб, як записувати свої думки в темряві. У 1891 році він винайшов ніктограф – картонну картку з 16 квадратними отворами, в яких письменник записував цілі речення спеціально створеним шрифтом. Він також пропонував використовувати цей спосіб письма для незрячих людей.

3. Різні Аліси в житті Керрола

«Аліса в країні див» і «Аліса в Задзеркаллі» – дві дуже різні книги, які об'єднує головна героїня. Однак на написання цих казок Керрола надихали зовсім різні Аліси. Якщо в першій книзі прототипом героїні була Аліса Лідделл – дочка колеги і приятеля автора, то на другу частину автора надихнула його п'ятирічна кузина Аліса. Доречі, якщо наша підбірка фактів надихне вас на прочитання обох творінь, купити «Аліса в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі» українською мовою можна в офіційному он-лайн магазині PocketBook.

4. Приховані смисли в казках Керролла

На сторінках творів Керрола ховається безліч посилань і пародій на знакові події та особистості того часу. Дослідники впевнені, що «Аліса» сповнена не лише математичних загадок, а й сатири на бюрократію чиновників, теорію природного добору Дарвіна, неевклідову геометрію і навіть на саму королеву Вікторію.

5. Керролл колекціонував складні російські слова

Єдиний раз, коли Керрол залишив Великобританію, він відправився у подорож по Росії. Письменник не лише з користю проводив час, але й встигав дивуватися складності російської мови. Найбільш вражаючим і складним для вимови британця виявилося слово «защищающихся», яке в англійській транскрипції виглядає так: «zаshchееshchауоushchееkhsуа».

6. Керрол – Джек-Різник?

Ім'я письменника пов'язане з купою правдивих і не дуже історій, але самою божевільною є теорія, що знаменитим лондонським вбивцею Джеком-Різником був насправді Льюїс Керролл. Таку версію в 1996 році висунув дослідник Річард Уоллес, обґрунтувавши свою теорію тим, що письменник жив близько до місць, де відбувалися злочини, а також його захопленням медициною і анатомією.

7. Головна книга Керрола – його ж головний провал

Незважаючи на те, що всесвітню популярність автору принесли його книги про пригоди Аліси, головним творінням свого життя Керрол вважав роман «Сільві і Бруно». На ділі ж, ця фантасмагорична суміш стилів і жанрів довжиною в 800 сторінок, стала найбільшим провалом автора: читачі купили лише 13 тисяч примірників книги. Не допомогло навіть надпопулярне ім'я Керрола на обкладинці.

Мабуть, навіть краще за будь-які факти, про життя та особистість письменника кажуть його твори! Читайте у будь-якому місці, у дорозі чи вдома, на компактних та безпечних для зору рідерах PocketBook.

Повернутися
Aa HD